Zabawili się razem

⚡ KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI 👈🏻👈🏻👈🏻

Your browser isn’t supported anymore. Update it to get the best YouTube experience and our latest features. Learn more

Polacy zabawili się z Brazylią w Lidze Narodów! Wielkie zwycięstwo, choć przez chwilę było nerwowo. Popis Bieńka i Semeniuka [WYNIK]

Myślisz, że Polska wygra Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022?

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją.
Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

© 2022 Grupa ZPR Media, hosting: Supermedia
Kolejne wielkie zwycięstwo polskich siatkarzy! Tym razem na otwarcie drugiego turnieju Ligi Narodów Biało-Czerwoni zmiażdżyli Brazylię. Co prawda podopieczni Nikoli Grbicia przegrali drugiego seta, a w samej końcówce zrobiło się nerwowo, jednak przez zdecydowaną większość meczu deklasowali rywali. Prawdziwy popis na zagrywce dali Mateusz Bieniek i Kamil Semeniuk, którzy łącznie zaserwowali 11 asów. Polska wygrała prestiżowy mecz pomiędzy liderem a wiceliderem rankingu FIVB i utrzymała się w ścisłej czołówce tabeli Ligi Narodów!
Zjawiskowy ślub polskiego siatkarza. Zniewalające zdjęcia panny młodej! Wielka chwila w życiu Grzegorza Łomacza
Bartosz Kurek ujawnia. Taka atmosfera panuje w siatkarskiej kadrze. Szczerze o Nikoli Grbiciu
To już pewne. Nikola Grbić wyłożył kawę na ławę. Wyjawił plany na przyszłość, jest mocno oburzony
Kibice są wściekli! Zobaczyli, ile premii za srebro MŚ dostali siatkarze. Oberwało się... Lewandowskiemu i piłkarzom
Dobra wiadomość dla kibiców siatkówki! Za cztery lata możemy znowu tego dokonać, premier postawił sprawę jasno
Polska - Brazylia 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22)
Polska: Janusz, Łomacz, Kaczmarek, Kurek, Bieniek, Kłos, Kochanowski, Poręba, Fornal, Kwolek, Semeniuk, Śliwka, Popiwczak, Zatorski
Brazylia: Bruno Rezende, Adriano Fernandes, Leal, Rodriguinho, Isac, Gil, Maique, Lucas, Thales, Lucarelli, Leandro, Alan, Flavio Gualberto, Darlan Ferreira
Już w pierwszym secie polscy siatkarze weszli na najwyższy poziom. Brazylijczycy mieli ogromne problemy ze skończeniem ataków, a Polacy raz po raz ich punktowali. W partii otwarcia Biało-Czerwoni zaserwowali 5 asów i bez najmniejszych problemów wygrali 25:16. Sporym zaskoczeniem był początek drugiego seta, w którym Brazylia dość szybko wyszła na pięciopunktowe prowadzenie. W tym fragmencie kapitalnie spisywał się Alan, który kończył większość piłek i podtrzymał nadzieje "Canarinhos". Szwankował za to polski atak, a zwłaszcza komunikacja pomiędzy Marcinem Januszem a Bartoszem Kurkiem. W końcówce Polacy doszli rywali nawet na jeden punkt, ale ostatecznie przegrali 22:25. To zwiastowało ogromne emocje, lecz podopieczni Nikoli Grbicia mieli inne plany na środowe spotkanie.
Od samego początku trzeciego seta polscy siatkarze wrócili na poziom z partii otwarcia. Szybko odskoczyli przeciwnikom i z każdą kolejną akcją powiększali przewagę. Trener Brazylii próbował rozpaczliwych zmian, jednak nie przyniosło to efektu, a Polska wygrała 25:16. Biało-Czerwoni utrzymali kosmiczny poziom, ponieważ już na początku czwartego seta prowadzili 10:3! Mateusz Bieniek i Kamil Semeniuk dołożyli kolejne asy, wyprowadzając zespół na prowadzenie 18:8. W tym momencie coś się zacięło, a zbiegło się to w czasie z podwójną zmianą Łukasza Kaczmarka i Grzegorza Łomacza. Atakujący ZAKSY zaciął się na lewym skrzydle, a w polu serwisowym nakręcił się Yoandy Leal. Dzięki jego kapitalnym zagrywkom "Canarinhos" doszli Polskę na trzy punkty, a Grbić cofnął zmiany. Końcówka nieoczekiwanie zrobiła się gorąca, jednak Biało-Czerwoni wytrzymali presję i zamknęli spotkanie, wygrywając tę partię 25:22.
Najwięcej punktów po stronie Polski zdobył Semeniuk - 18, a tuż za nim uplasował się Bartosz Kurek z 17 punktami. Bieniek miał problemy w ataku, ale zaserwował aż 7 asów i wielokrotnie pogrążał rywali fantastyczną zagrywką. U Brazylijczyków 19 punktów zdobył Alan, który nie miał jednak wsparcia, bowiem drugi w tabeli punktujących wśród "Canarinhos" Leal dołożył tylko 10 "oczek". Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Brazylia:
To także koniec naszej relacji na żywo! Dziękujemy za śledzenie tego meczu razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl! Już jutro mecz Polska - Kanada!
Przez większą część meczu Polska spokojnie zmierzała po zwycięstwo, ale w końcówce zrobiło się nerwowo. Ważne, że polscy siatkarze dowieźli przewagę i wygrali z Brazylią 3:1!
końcówka mnie zestresowała, ale jest bajka #gangłysego
Koniec meczu! Było gorąco, bo na zagrywkę wszedł Leal, ale tym razem zagrał w aut!
Zatorski przyjął bombę Alana z zagrywki i Brazylijczycy popełnili techniczny błąd! Rodriguinho przekroczył środkową linię. Sędzia to odgwizdał, "Canarinhos" poprosili jeszcze o challenge, ale to tylko potwierdziło decyzję arbitra. Piłki meczowe!
Isac skończył krótką, a po chwili szukał asa. Był bardzo blisko, aż dziwne, że Brazylia nie poprosiła o challenge.
Ależ akcja! Semeniuk przyjął, Semeniuk skończył z drugiej linii! Bardzo ważny punkt po dobrej zagrywce Rodriguinho.
Kurek otrzymał szansę na poprawę i tym razem pięknie skończył ten atak.
Fatalny atak Kurka. Całkowicie zerwał uderzenie i posłał piłkę daleko w aut.
Ponownie możemy odetchnąć! Śliwka i Kurek mieli problemy w ataku, ale zadziałał polski blok, zatrzymując Rodriguinho na lewym skrzydle! Niestety, Kochanowski ponownie zepsuł zagrywkę.
Ufff! Semeniuk otrzymał potwornie trudną piłkę na lewym skrzydle na potrójnym bloku i trafił w sam narożnik. W końcu uciekliśmy z trudnego ustawienia, jednak Rodriguinho skończył pierwszą akcję.
Leal zaczął fantastycznie serwować, Polacy tylko oddali piłkę i Alan obił nasz blok. Z 10 punktów przewagi zostały już tylko 3.
Brazylijczycy wyblokowali Semeniuka i Flavio skończył kontrę ze środka. Robi się gorąco.
Przechodząca piłka i Flavio pewnie ją skończył. Grbić cofnął już podwójną zmianę i przywrócił Kurka oraz Janusza.
Pierwszy as Brazylii w tym meczu w wykonaniu Leala. Ustrzelił Śliwkę.
Tym razem bezpośredni błąd Kaczmarka, który zaatakował po taśmie i piłka wyleciała na aut. Grbić poprosił o czas.
Kaczmarek i Łomacz zmienili Kurka i Janusza. Atakujący ZAKSY dwukrotnie nie skończył z lewego skrzydła i Brazylijczycy wykorzystali okazję.
Semeniuk zdobył swój szesnasty punkt! Świetny występ polskiego przyjmującego.
Śliwka także dołożył asa! Tylko kataklizm może zabrać Polakom zwycięstwo!
Śliwka ładnie skończył atak z lewego skrzydła. Isac ponownie pojawił się na boisku.
Spore zamieszanie w długiej akcji, a na boisku pojawili się Gil i Rodriguinho. Ten drugi zdobył punkt.
Czwarty as Semeniuka w dzisiejszym meczu! Ustrzelił Alana, który chciał zająć pozycję na prawym skrzydle. "Semen" i Bieniek nokautują dziś Brazylijczyków zza dziewiątego metra.
As Semeniuka po taśmie! Szczęście sprzyja dziś lepszym.
Zatorski kapitalnie obronił, a Śliwka wykorzystał kontrę! Znakomita gra Biało-Czerwonych!
Co za poziom polskich siatkarzy! Kurek powiększył przewagę, obijając blok, a Bieniek w końcu - ze strony Brazylijczyków - zepsuł zagrywkę. Jednak już po chwili Kochanowski zdobył ósmy punkt!
Dłuższa akcja, ale w końcu Semeniuk skończył ją kapitalnym atakiem! Brazylia już prosi o czas!
Siódmy as Bieńka w dzisiejszym meczu!
As Bieńka! Show polskiego środkowego na zagrywce.
Kolejna kapitalna zagrywka Bieńka, Polacy dostali przechodzącą piłkę, którą skończył Semeniuk, obijając blok. Po chwili udany pojedynczy blok Semeniuka na Alanie!
Początek czwartego seta! Brazylijczycy wrócili do najmocniejszego składu.
Po przegranym drugim secie kibice liczyli na powrót do poziomu z pierwszego seta. I tego właśnie się doczekali!
Ten drugi set to tylko zmyłka była chyba na szczęście #gangłysego
Koniec trzeciego seta! Łomacz wystawił Kochanowskiemu, a ten zdobył punkt po ataku blok-aut!
Grbić dopełnił podwójną zmianę (wcześniej Kaczmarek był pod siatką). Piłki setowe dla Polski po nieudanej zagrywce Brazylii!
Leal wrócił na boisko i natychmiast został zablokowany!
Tym razem Bieniek zaserwował w siatkę, a w następnej akcji Kurek zdobył punkt na dwa razy.
Przechodząca piłka i Semeniuk pewnie ją skończył! Statystyki są nieubłagane - Polska zaserwowała już 8 asów, a Brazylia żadnego.
Trener Brazylii wymienił niemal całą szóstkę. Fernando pojawił się na boisku, ale Adriano nie wykorzystał kontry. Uderzył daleko w aut, a Śliwka zaserwował asa! Czas dla Brazylijczyków.
Tym razem Isac nie trafił w boisko, a na parkiecie pojawił się też Adriano - zmienił Leala. Kochanowski zaserwował w siatkę.
Dłuższa akcja po dwóch nieudanych próbach Semeniuka i w końcu ze środka zapunktował Kochanowski! Po drugiej stronie siatki pojawił się Isac i udanie skończył krótką.
Leal nie trafił w boisko i Polacy mają 5 punktów przewagi na przerwie technicznej!
Bieniek z kolejnym asem! Polscy środkowi mają problemy w ataku, ale "Bieniu" błyszczy na zagrywce. Trener Brazylii poprosił jeszcze o challenge, jednak Bieniek był bardzo daleko od linii.
Kurek nie zdołał skończyć ataku, a w ponowionej akcji Semeniuk nie trafił po skosie w boisko. Na szczęście Lucarelli zaserwował w siatkę.
Kurek dwa razy potężnie huknął z lewego skrzydła, ale Brazylijczycy ładnie się bronili. W końcu Bieniek skończył tę akcję z przechodzącej piłki!
Śliwka skończył kontrę i powiększył polską przewagę! W następnej akcji Alan zdobył punkt po dobrym ataku z prawego skrzydła.
Polski blok dobrze przytrzymał Alana i Lucarelli nie zdołał utrzymać piłki w grze!
Dłuższa akcja na koncie Polski! Lucarelli próbował technicznie obić blok, ale nie trafił. Kochanowski zaserwował w siatkę i w kolejnej akcji Kurek skończył atak po prostej.
Kolejny dobry atak Kurka. Potrzebujemy jego dobrej współpracy z Januszem, co szwankowało w drugim secie. Początek trzeciej partii to typowy punkt za punkt.
Skuteczność ataku Polski spadła w drugim secie z 55% do 37%. Na szczęście na początku trzeciej partii Kurek i Semeniuk skończyli pierwsze akcje.
Ruszył już trzeci set! W tym roku w Lidze Narodów nie zmienia się stron po secie, jest to nowość.
Koniec drugiego seta! Kochanowski dobrze zaserwował, ale Alan obił polski blok. Znakomity set brazylijskiego atakującego.
Wydawało się, że Kochanowski zaatakował w aut, ale sędzia poprosił jeszcze o challenge i wywołał zamieszanie, zwłaszcza wśród Brazylijczków. Okazało się, że polski środkowy trafił w linię!
Flavio skończył krótką i Brazylia ma piłki setowe.
Kurek zaserwował w siatkę, a po chwili otrzymał piłkę na trzeci metr, jednak nie trafił w boisko. Grbić poprosił o challenge, ale polski atakujący nie trafił w blok.
Udany czas brazylijskiego trenera, bo Bieniek zaserwował w aut, ale Alan odpowiedział tym samym.
Przypomniał o sobie Bieniek! Kolejny as polskiego środkowego, ustrzelił Leala! Trener Brazylii poprosił o czas.
Dobra obrona Janusza i Kurek wykorzystał kontrę, obijając blok! Polacy jeszcze walczą w drugim secie.
Kurek nie zdołał skończyć akcji i nastąpiło zamieszanie, bowiem wystawa Lucarelliego nie była najczystsza, ale sędziowie ją puścili, co wykorzystał Alan. Grbić poprosił o czas.
Polski blok dobrze pracował, ale Semeniuk nie zdołał podbić piłki po wybloku. Janusz zmienił już Kaczmarka.
Kaczmarek zdobył punkt na dwa razy, skończył akcję umiejętnym plasem. Kurek zmienił już Łomacza pod siatką, a atakujący ZAKSY jest na zagrywce.
Świetny blok na Lucarellim! W następnej akcji Polacy mieli szansę na zmniejszenie przewagi, ale nie wykorzystali kilku ataków i ostatecznie Brazylijczycy zablokowali kiwkę Kaczmarka.
Tym razem Kurek zaserwował w aut, a Grbić dokończył podwójną zmianę - Łomacz zmienił atakującego.
Słabszy moment Brazylii na zagrywce, a Grbić dokonał pierwszej zmiany - Kaczmarek wszedł za Janusza do bloku przy zagrywce Kurka. Kapitan polskiej kadry fantastycznie zaserwował i Semeniuk wykorzystał kontrę!
Potworna czapa brazylijskiego bloku na Kurku. Olbrzymia w tym zasługa Bruno, który w ostatniej chwili podbił piłkę toczącą się po taśmie po zagrywce i dał szansę kolegom na rozegranie akcji.
Polska broniła się po słabym przyjęciu, ale ostatecznie Leal powiększył przewagę Brazylii na przerwie technicznej.
Kapitalny blok Lucasa na Bieńku. W kolejnej akcji Janusz dał mu piłkę do poprawy i polski środkowy ponownie nie zdobył punktu, a następnie Kurek zaatakował z lewego skrzydła w aut.
Nieudany challenge Grbicia, który sprawdzał, czy Śliwka umiejętnie wybił piłkę po ręce rywala. Sędziowie przyznali punkt Brazylii, ale polski przyjmujący szybko poprawił się w kolejnej akcji.
Alan wyraźnie się rozkręcił. Pomimo trudnych piłek utrzymuje Brazylię pod prądem.
Długa akcja zakończona świetnym atakiem Semeniuka na podwójnym bloku! W ostatniej chwili uciekł głową przed wracającą na aut piłką. Martwi jedynie nie najlepsza skuteczność polskich środkowych w ataku.
Kapitalna zagrywka Kurka i brazylijski libero "wystawił" drugą piłkę sposobem dolnym w aut!
Polska szybko zaczęła od punktu przy swojej zagrywce, jednak w następnej akcji Leal wreszcie pokazał klasę. Bieniek nie skończył krótkiej i Alan złapał palce polskiego bloku w kontrze. Po chwili przechodząca piłka po zagrywce Lucasa i Alan obił pojedynczy blok Semeniuka.
Na początku drugiego seta Lucarelli zmienił Rodriguinho. Tym razem to Śliwka rozpoczął od zagrywki.
Niektórzy kibice nie zdążyli nawet wrócić do domu, a pierwszy set już się zakończył. Fantastyczna gra Biało-Czerwonych!
Wróciłam do domu, ominął mnie jeden set ale prowadzimy 1:0 🔥 #gangłysego
Koniec pierwszego seta! Co za czapa na Alanie!
Kolejny as Bieńka i Polska ma już piłki setowe!
Ależ błąd Leala! W piłce na kontrze Polacy schowali ręce w bloku, a brazylijski przyjmujący uderzył daleko w trybuny.
Ależ cios Kurka na czystej siatce! Brazylijczycy nie spodziewali się takiej bomby z sytuacyjnej piłki po problemach Śliwki w ataku!
Brazylijczycy mają potworne problemy ze skończeniem ataku, a do tego popełniają fatalne błędy. Leal właśnie tak wystawił na kontrze, że Alan wpadł w siatkę i przekroczył linię środkową boiska!
Brazylijczycy zablokowali Kurka po nie najlepszej wystawie, ale Janusz powtórzył dogranie na trzeci metr do atakującego i tym razem kapitan Polski obił blok. Semeniuk dołożył do tego drugiego asa w dzisiejszym meczu, w identycznym stylu!
Kochanowski nie skończył krótkiej, ale Zatorski popracował w obronie, lecz niestety Janusz nie dociągnął piłki do Semeniuka i Brazylijczycy wykorzystali kolejną kontrę. Na szczęście Kurek szybko zdobył szesnasty punkt, ponownie obijając blok.
Fenomenalne przyjęcie trudnej zagrywki Rodriguinho przez Zatorskiego i Semeniuk poprawił się po błędzie, choć Brazylijczycy wykorzystali challenge, nie wierząc, że trafił w boisko po skosie.
Tym razem Brazylijczycy dobrze zaserwowali i Semeniuk otrzymał trudną piłkę. Próbował kiwać, ale został zablokowany.
Polska prowadzi 12:5 na przerwie technicznej po zepsutej zagrywce Lucasa.
Brazylia na razie nie istnieje! Kolejny udany blok, tym razem na Rodriguinho i Brazylijczycy próbowali rozpaczliwie przebić piłkę na drugą stronę, jednak Alan nie zdołał tego zrobić.
Ajj, pierwszy błąd Polaków. Kurek miał dużo miejsca po prostej i szukał linii, ale uderzył minimalnie w aut. W kolejnej akcji kapitalna wystawa Janusza jedną ręką na krótką do Kochanowskiego i drugi z środkowych także dołożył już punkt. Po chwili Semeniuk dołożył asa w sam narożnik!
Bieniek w końcu zepsuł zagrywkę, a Brazylijczycy odpowiedzieli dobrym serwisem, jednak Kochanowski i Semeniuk zablokowali Alana! Po chwili Śliwka skończył kolejną kontrę, obijając blok! Co za początek Polaków!
Drugi as Bieńka z rzędu! Tym razem ukrył mocną zagrywkę i uderzył nie do przyjęcia. Po chwili kolejny dobry serwis i Polacy ustawili ścianę przed Lealem, zdobywając punkt blokiem!
Pierwszy skuteczny atak Kurka w tegorocznej Lidze Narodów! Od nowego kapitana reprezentacji Polski będzie sporo zależało. W następnej akcji Biało-Czerwoni świetnie bronili i Kurek ponownie zdobył punkt, tym razem obijając blok. Po chwili Bieniek dołożył asa skrótem, zaskakując Leala. Fantastyczny początek!
Zaczynamy 1. seta! Serwuje Brazylia.
Potwierdził się skład Polski! Najmocniejsza siódemka Nikoli Grbicia jest już na parkiecie.
Rozpoczęła się prezentacja przedmeczowa! Brazylia zacznie w składzie: Bruno, Leal, Rodriguinho, Lucas, Flavio, Alan i Maique.
Siatkarze obu drużyn kończą już rozgrzewkę!
Do meczu zostało nieco ponad 10 minut! Polska ma rozpocząć w składzie: Kurek, Janusz, Bieniek, Kochanowski, Śliwka, Semeniuk, Zatorski. Wydaje się, że to najmocniejsza możliwa siódemka Biało-Czerwonych!
Starcie z Brazylią rozpoczną: 🇵🇱 Kurek 🇵🇱 Janusz 🇵🇱 Bieniek 🇵🇱 Kochanowski 🇵🇱 Śliwka 🇵🇱 Semeniuk 🇵🇱 Zatorski Na galowo, proszę państwa. #VNL2022 #gangłysego
Witamy w relacji na żywo z meczu siatkarskiej Ligi Narodów Polska - Brazylia! Biało-Czerwoni tym hitowem starciem rozpoczną drugi tegoroczny turniej LN. Początek spotkania już o 16:00!