Zabawa dwóch ciemnych dziewcząt

Zabawa dwóch ciemnych dziewcząt




🔞 KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI 👈🏻👈🏻👈🏻

































Zabawa dwóch ciemnych dziewcząt

Already have a WordPress.com account? Log in now.




autyzm.life i Neuroróżnorodni



Dostosuj




Obserwuj


Obserwujesz


Zarejestruj się
Zaloguj się
Kopiuj skrócony odnośnik
Zgłoś nieodpowiednią treść


Zobacz wpis w Czytniku


Zarządzaj subskrypcjami

Zwiń ten panel




E-mail (Wymagane)



Nazwa (Wymagane)



Witryna internetowa



terapia pedagogiczna niepełnosprawność intelektualna objawy rewalidacja IPET grafomotoryka umiejętności społeczne emocje scenariusze zajęcia pedagog sensoryka schematy logopedia arkusze historyjki szkoła zespół Aspergera ASD
Poznajmy się, gry i zabawy integracyjne np. pajęczynka. Warsztaty integracyjne
Temat zajęć: Warsztaty integracyjne – Poznajmy się, gry i zabawy integracyjne np. pajęczynka. Czas trwania zajęć: 60 min Uczestnicy: III grupa dziewcząt
Cele: – poznanie się uczestników ze sobą i z prowadzącym – integracja grupy – rozwój poczucia bezpieczeństwa w grupie – kształtowanie otwartości w stosunku do innych osób Metody i formy pracy: – mini wykład, gry ruchowe, zabawy, grupowa Pomoce: – karton, kolorowe flamastry
Przebieg zajęć: 1. Krąg rozpoczynający zajęcia. Powitanie się z grupą, nakreślenie celu, istoty oraz programu zajęć.
2. Gra w imiona. Uczestnicy poprzez podanie sobie np. długopisu, przedstawiają się, powtarzając przy tym imię osoby, od której dostali długopis. „Mam na imię Kasia, w ręku trzymam zielony długopis, który dostałam od Pawła, a teraz przekazuję go Oli…”
3. „Chciałbym przedstawić…” Grupa dzieli się na pary. Jedna osoba z pary opowiada drugiej przez kilka minut o swoim życiu, np. gdzie i jak najbardziej lubi spędzać wolny czas, co go interesuje. Aby dowiedzieć się więcej słuchający może zadawać pytania. Po kilku minutach następuje zmiana ról. Gdy druga osoba skończy mówić, pary przerywają rozmowę i ponownie tworzą dużą grupę. Wszyscy po kolei przedstawiają swoich partnerów, mówiąc, czego się od nich dowiedzieli. 4. Zabawa „Gorące krzesła”- uczestnicy siadają w kręgu na krzesłach, krzeseł jest o jedno mniej, jedna osoba stoi na środku wypowiada zdanie: np. „Niech zmienią miejsca te osoby, które tak jak ja lubią wakacje. Na środku zostaje osoba, dla której zabrakło krzesełka, więc tym razem ona wymyśla zdanie.
5. Zabawa „Kwiat grupowy” – uczestników dzielimy na dwie grupy pięcioosobowe. Rozdajemy kartony i flamastry. Prosimy, aby na kartonach uczestnicy narysowali kwiat o okrągłym środku i kilku płatkach ( ilość płatków jest uzależniona od ilości uczestników w danej grupie). W środku kwiatka uczestnicy muszą wypisać wszystkie cechy, które ich łączą, natomiast na płatkach wypisują cechy dzielące uczestników. Cechy wspólne np. wszyscy w tej grupie mają na sobie spodnie, wszyscy w tej grupie mają ciemne włosy itp. Cechy różniące np. Jako jedyna osoba w tej grupie jestem jedynakiem itp. Każdy zespół wymyśla nazwę dla swojej grupy. Po skończonej pracy prosimy o omówienie plakatu.
Podsumowanie zajęć. Dokończ zdanie: „Dzisiejsze zajęcia kończę z…..”.
Poznajmy się - zajęcia rewalidacyjne, niepełnosprawność intelektualna
Papuga - poznajmy się - scenariusz zabawy
Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:


Komentujesz korzystając z konta WordPress.com.
( Wyloguj / 
Zmień )





Komentujesz korzystając z konta Twitter.
( Wyloguj / 
Zmień )





Komentujesz korzystając z konta Facebook.
( Wyloguj / 
Zmień )



Powiadamiaj mnie o nowych komentarzach poprzez e-mail.
Powiadamiaj mnie o nowych wpisach poprzez e-mail.
Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane .
Podaj adres e-mail w celu obserwowania tego bloga i otrzymywania powiadomień o dodaniu nowych wpisów.

Pokażemy Ci, jak może wyglądać Twój dzień z aplikacją LiveKid!
Placówki, które rozwijają się razem z nami
Inspiracje, materiały oraz bezpłatna wiedza dla wychowawców.
Szybko rośniemy i szukamy nowych ludzi do zespołu.
Szkolenia z certyfikacją - Twój krok do edukacji.
*Podając adres mailowy wyrażasz zgodę na kontakt mailowy. Czytaj więcej w polityce prywatności .
Najczęściej wybierany system dla przedszkoli i żłobków w Polsce. Komunikacja z rodzicami, rozliczenia, dokumentacja. Wszystko w jednym miejscu!
Livekid Operations sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: Zaprojektowanie i wdrożenie automatycznego systemu rejestracji dzieci w placówkach opiekuńczych Celem projektu jest ochrona dzieci w szczególności dzieci posiadających pewne ograniczenia. Dofinansowanie projektu z UE: 395 250,00 zł
LiveKid Sp. z o.o. ul. Energetyczna 6 lok. 7, 53-330 Wrocław, Polska
Dostosowujemy treści do Twoich indywidualnych potrzeb korzystając z cookies. Pliki cookies możesz zmienić za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystając z naszego serwisu bez zmiany tych ustawień akceptujesz ich stosowanie.
Poznaj wszystkie możliwości aplikacji LiveKid!
Sprawdź funkcje związane z komunikacją w placówce oraz z rodzicami
Możliwości związane ze sprawnym zarządzaniem kadrą
Zobacz funkcje powiązane z finansami oraz administracją w placówce
Funkcje związane z organizacją pracy w grupach przedszkolnych
Spotkaj się z nami i porozmawiajmy o tym, jak możemy Cię wesprzeć!
Zobacz, jak współpracujemy z Klubami Malucha!
Tutaj poznasz funkcje aplikacji w formie instruktażowych filmików
Przeczytaj artykuły, które regularnie dla Ciebie tworzymy
Pakiety bezpłatnych materiałów dydaktycznych dla nauczycieli
Materiały dodatkowe, dokumenty oraz e-booki, które możesz pobrać
Szkolenia online z ekspertami z branży pedagogicznej
Zobacz, jaka panuje u nas atmosfera i jak wygląda proces rekrutacji!
Poznaj tych, którzy na co dzień tworzą LiveKid z ogromną pasją!
Tutaj znajdziesz nasze logo oraz inne materiały prasowe
Chcesz do nas dołączyć? Może właśnie Ciebie szukamy!
Zabawy integracyjne to grupa zabaw, które pomagają w nawiązywaniu relacji pomiędzy dziećmi poprzez budowanie więzi w radosnej i luźnej atmosferze. Ich rolą jest budowanie zaufania, umiejętności pracy w grupie i przełamywanie barier w kontakcie z nowymi dziećmi.
Zapraszamy do nowego cyklu, w którym liczy się dobra zabawa! To w końcu nie tylko sama przyjemność, ale też ważne źródło rozwoju naszych dzieci oraz integralna część ich życia. Dzięki niej mają szansę poznawać swoje otoczenie oraz samych siebie, a także uczą się współpracy z grupą. Dzisiaj mamy dla Was propozycje 8 zabaw integracyjnych, które Wasi podopieczni pokochają!
Zabawy integracyjne, które przygotowaliśmy:
Wybierzcie jedną osobę, która poprowadzi zabawę (dzieci mogą się wymieniać, by jak najwięcej z nich miało ku temu okazję). Niech ta osoba będzie miała coś charakterystycznego - może chorągiewkę lub po prostu podniesioną rękę? Ustalcie to wspólnie. Reszta dzieci spaceruje swobodnie po całej sali. Prowadzący decyduje, w jaki sposób mają się zachowywać wszyscy grający - czy mają chodzić jak bardzo smutni ludzie? Zdenerwowani? A może tak, jakby trzymali parasol? Niech wyobraźnia podpowie różne scenariusze! Dzięki takiej zabawie umiejętność współpracy dzieci w grupie rozwija się poprzez wspólne dzielenie emocji i zachowań w jej trakcie ( więcej zabaw na współpracę znajdziesz tutaj ).
Grający ustawiają się w kole, twarzami do środka. Jedno z dzieci niech stanie pośrodku. W trakcie gry ma za zadanie pokazać palcem dowolnego gracza z koła i powiedzieć głośno “PIF!” . Wskazana osoba musi się jak najszybciej schylić - jeśli tego nie zrobi, odpada z gry. Natomiast dwie osoby obok niej (z lewej strony oraz z prawej) muszą błyskawicznie wskazać palcem na drugą osobę i krzyknąć “PAF!”. Gracz, który zrobi to jako drugi, odpada z gry. Gra toczy się do wyeliminowania wszystkich z koła, prócz jednego grającego - zostaje on zwycięzcą.
Jedna z ulubionych zabaw integracyjnych dla dzieci i nie tylko! A przy okazji ciekawa propozycja dotycząca rozwoju współpracy między dziećmi w przedszkolu. Ustawcie krzesła w kole, siedzeniami na zewnątrz. Niech będzie ich o jedno mniej, niż uczestników zabawy . Wybierzcie wspólnie muzykę, która będzie Wam towarzyszyć w trakcie. Zasady są proste - dopóki gra muzyka, uczestnicy zabawy krążą tanecznym krokiem dookoła krzeseł. Gdy muzyka umilknie - mają za zadanie jak najszybciej znaleźć wolne krzesło i usiąść na nim . Na jednym krześle może siedzieć tylko jedno dziecko. Uczestnik, który nie zdąży zająć żadnego miejsca, odpada z gry i w kolejnej rundzie włącza oraz wyłącza muzykę. 
Potrzebne Wam będą do tej zabawy karteczki z podobiznami różnych zwierzątek. Najlepiej, by było ich co najmniej pięć! Każde dziecko losuje swoje zwierzątko i nie mówi głośno, czym ono jest. Na dany znak wszystkie dzieci rozbiegają się po sali i zaczynają udawać to, co wylosowały. Zwierzątka danego gatunku mają za zadanie odnaleźć się i zebrać w stado. Wygrywa ta grupa, która współpracuje i zrobi to najszybciej! 
Czyli zabawa z czasów naszych babć - wciąż nie traci na atrakcyjności i jest wspaniałym pomysłem na zabawę integracyjną dla dzieci w przedszkolu! Zawiążcie wybranemu dziecku na oczach chusteczkę lub zasłońcie w inny sposób. Jego zadaniem jako ciuciubabki - jest złapać pięć osób, które w międzyczasie starają się umknąć. Na tym jednak nie kończcie! Gdy już pięcioro dzieci zostanie złapane, pozwólcie na chwilę zdjąć ciuciubabce zasłonę z oczu. Niech zobaczy, kogo złapała i jak wyglądają te osoby. Następnie niech znów zasłoni oczy. W tym czasie złapane dzieci mieszają się. Ciuciubabka musi spróbować zgadnąć tożsamość dzieci , pomagając sobie jedynie dotykiem - sprawdzając długość włosów, czy fakturę ubrania. 
Gra, która podbijała nasze serca, gdy byliśmy młodsi, do dziś jest niezwykle zajmującą aktywnością. Usiądźcie w kole twarzami dla siebie i wybierzcie “policjanta” , który musi na chwilę opuścić salę, tak by nie widzieć i nie słyszeć uczestników. W tym czasie, gdy policjant przebywa poza salą, ustalcie, kto będzie łobuzem . Następnie ustalcie znak , za pomocą którego łobuz będzie eliminował kolejnych uczestników gry (najlepiej mrugnięcie okiem - łobuz łapie kontakt wzrokowy z daną osobą i mruga, a ta odpada z gry, kładąc się na podłodze i zasypiając). Następnie zawołajcie policjanta - jego zadaniem jest teraz wyśledzić łobuza i zgadnąć, kto nim jest, zanim zasną wszyscy uczestnicy!
Dobrym pomysłem na wprowadzenie współpracy dzieci w grupie jest przeróbka towarzyskiej gry integracyjnej, która pomoże im się lepiej poznać. Usiądźcie w kole, na krzesłach lub dywanie . Wybierzcie osobę, od której zaczniecie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Ta osoba wstaje i mówi o sobie jedną rzecz, kończąc zdaniem “kto tak ma?” (np. nie lubię gotowanej marchewki, kto tak ma?). Osoby, które “tak mają” wstają i muszą zamienić się miejscami (nie wolno zmieniać miejsca na najbliższe do swojego). Potem kolej przechodzi na następną osobę. 
Niech każde dziecko przygotuje na karteczce jedno lub dwa pytania, które chciałoby zadać swoim rówieśnikom. Następnie usiądźcie w dwóch kołach (dość szeroko, ponieważ może zrobić się niezłe zamieszanie w trakcie gry!). Jedno koło siada po zewnętrznej stronie, a drugie wewnątrz , tak, by tworzyły się pary dzieci siedzące twarzami do siebie. Następnie włączamy stoper i...ruszamy! Dzieci z wewnętrznego koła co minutę lub dwie zmieniają swojego partnera rozmowy zgodnie z ustalonym kierunkiem gry (obserwuj, na ile dynamiczna i udana jest zabawa). W tym czasie muszą uzyskać od niego odpowiedź na swoje pytanie i udzielić w zamian własnej odpowiedzi. Zadaniem dzieci jest zapamiętać i wybrać jedną najciekawszą odpowiedź na swoje pytanie i podzielić się nią po zabawie ze wszystkimi. 
Ciekawa zabawa, która jest idealną sposobnością do porozmawiania o tym, jakie zakłócenia czasami utrudniają nam komunikację (a zatem również współpracę w przedszkolu). Dzielimy uczestników na trzy grupy, które stają naprzeciw siebie. Pierwsza grupa otrzymuje hasło: słowo bądź krótkie zdanie. Mają za zadanie przekazać to hasło kolejnej grupie, która stoi w pewnym oddaleniu. Trzecia ekipa stoi pomiędzy pierwszymi dwoma. Tutaj mamy zadanie, które przysporzy dzieciom dużo śmiechu. Ta grupa ma uniemożliwić przekazanie wiadomości - krzycząc, przedrzeźniając, wymachując rękoma, skacząc itp. Mogą oni krzyczeć, przedrzeźniać, wymachiwać rękoma. Zadaniem grup jest pozostać na swoim miejscu przez cały czas trwania rozgrywki. Potem zamieniamy się rolami i bawimy się dalej! 
Ciekawa, a bardzo prosta zabawa integracyjna, do której potrzebujemy jedynie koca. Rozkładamy go na ziemi, a na nim ustawiamy uczestników zabawy - większe grupy możemy podzielić na mniejsze i np. bawić się z elementem mierzenia czasu. Zadaniem dzieci jest odwrócić koc na drugą stronę - ale przez cały czas trwania zabawy żadne z dzieci nie może dotknąć podłogi! Wszyscy muszą cały czas znajdować się na kocu.
Ale w tej zabawie - głównie kartka papieru. Uczestników ustawiamy obok siebie i pomiędzy ramiona umieszczamy kartki papieru. Gdy już wszystko jest gotowe - pora na zadania! Zaczynamy od łatwych - przejście kroku lub przesunięcie się w lewo lub prawo, i zmierzamy ku trudniejszym - np. podskoczenie. 
Podobną propozycją będzie zabawa w zespołowe utrzymywanie piórka w powietrzu. Dzielimy dzieci na zespoły i każdy zespół otrzymuje swoje własne piórko. Na dany sygnał dzieci podrzucają piórka i mają za zadanie utrzymać je jak najdłużej w powietrzu, dmuchając na nie. Możemy również wprowadzić dodatkowe rekwizyty, które w tym pomogą. 
Wiele zabaw grupowych można przerobić tak, by wspierały współpracę i integrację wśród dzieci w przedszkolu. Pamiętaj, że ważne jest to, by dzieci wiedziały, że mogą polegać na sobie nawzajem, a cel osiągną, gdy zaufają sobie nawzajem.
Która z tych propozycji na zabawy integracyjne dla dzieci w przedszkolu podoba Ci się najbardziej? Daj nam znać w komentarzu!

MENU

Główny


Urządzenia i sprzęt

Artykuły od naszych czytelników

Elementy dekoracyjne

Encyklopedia roślin

FAQ








Pomysły na zorganizowanie placu zabaw na wsi dla jednego lub kilku dzieci


Popularne Kategorie



Urządzenia i sprzęt

Artykuły od naszych czytelników

Elementy dekoracyjne

Encyklopedia roślin

FAQ

Ogród

Budynki ogrodowe

Sprzęt ogrodniczy

Architektura krajobrazu

Układ i styl

Pergole i strefa relaksacyjna

Skarbonka pomysłów

Planowanie domku letniskowego

Oprogramowanie dla projektantów krajobrazu

Urządzenia wodne





Czy zauważyłeś, jak szybko małe dzieci uczą się wszystkich gadżetów, które wpadają w ich ręce? Dwuletnie dziecko odkryje to za pomocą pilota lub telefonu, a do trzeciego roku życia poradzi sobie z tabletami. Tylko lalka lub tylko maszyna to starożytność. Dzieci lubią telefony komórkowe, które mogą się poruszać, rozmawiać, śpiewać lub wydawać muzykę. A jeśli przyniesiesz takie cudowne dziecko do wiejskiego domu i umieścisz go w zwykłej piaskownicy, albo wciągnie cię, aby ustanowić przynajmniej jakąś grę, albo wyjdzie po około 10 minutach w poszukiwaniu ciekawszych rzeczy. Wybraliśmy najbardziej kreatywne pomysły na plac zabaw, które pomogą zająć dziecko przez co najmniej pół godziny, aby dorośli mogli bezpiecznie pić kawę lub pracować w ogrodzie.
Wszystkie pomysły, o których będziemy mówić poniżej, są przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Do tego wieku nie możesz zostawić dziecka w spokoju nawet na 5 minut, ponieważ nie wykształciło się w nim jeszcze niebezpieczeństwa, a każdy kamyk, stopień lub ozdobne ogrodzenie może spowodować obrażenia.
Podstawowe atrybuty placu zabaw (piaskownica, domek do zabawy, huśtawka) zostały zapisane w osobnych artykułach, ale teraz skupimy się na bardziej nietypowych, ale niezbyt skomplikowanych elementach. Zacznijmy od pomysłów na gry jednego dziecka, ponieważ we współczesnych rodzinach niestety zjawisko to występuje znacznie częściej niż 30 lat temu.
Pragnienie rysowania u dzieci jest niemal instynktowne. Słabo leżący długopis lub flamaster natychmiast pojawia się w rękach młodego artysty, aby udekorować dom w miejscach, w których rodzice nawet nie planowali. Zabroń tego zawodu 2-3-letniemu chłopczycowi - co walić w ścianę z groszkiem. Ale możesz stłumić pożądanie, jeśli stworzysz rodzaj sztalugi na placu zabaw. Pozwól swojemu Malewiczowi lepiej wyjść na ulicę niż przebiegle rysować po ścianach.
Aby stworzyć sztalugę, potrzebujesz drewnianej stabilnej ramy (jak w przypadku przenośnych tablic) i materiału, na którym dziecko będzie rysowało. Najłatwiej jest zrobić to z kawałka cyny, pomalować na ciemny kolor i zaopatrzyć dziecko w kolorowe kredki. Możesz także użyć czarnej samoprzylepnej folii. Doskonale rysuje białą kredą. Istnieje jednak małe niebezpieczeństwo: dzieci uwielbiają szczypać kredki, więc takie sztalugi najlepiej zrobić dla dzieci od 4 lat.
Drewniana tarcza przybita do ogrodzenia, przyklejona folią, na długo zachwyci dzieci, szczególnie jeśli zaoferujesz im kolorowe kredki i wąż z wodą do zmywania sztuki
Drugą opcją jest instalacja pleksi w ramie, na której dziecko może rysować farbami akwarelowymi. To prawda, dostrój, że musisz umyć zarówno deskę, jak i artystę. Ale znowu ta sztaluga jest przeznaczona dla dzieci od 4 lat.
Na szklanej sztaludze dwie mogą jednocześnie malować z różnych stron, nie tylko akwarelami, ale także dłońmi
A dla najmniejszych zalecamy przybicie do ściany dużego płótna z tkaniny przeciwdeszczowej lub dermatyny (zawsze w ciemnych kolorach!). Kup dziecku najgrubszą szczotkę i naucz zanurzać się w misce z wodą, a następnie narysuj coś w rodzaju plakatu. Jeśli nie chcesz korzystać ze ścian domu, weź dwa kawałki grubej sklejki, przykryj na zewnątrz ściereczką i połącz narożniki mebli z jednej strony, aby umieścić sztalugę w kształcie domu. Dziecko będzie mogło rysować po obu stronach.
Jeśli dasz dziecku długopis, który czerpie wodę, każda powierzchnia może służyć jako sztaluga, zaczynając od starych sof, a kończąc na kafelkach na chodnikach
Stary znacznik może również działać jako urządzenie do rysowania. Wyjmij rdzeń, napełnij obudowę wodą i najpierw wypisz pióro wodne gdzieś na starej gazecie, aby pozostała farba. Kiedy zacznie rysować tylko wodą, daj ją dziecku. Niech to zrobi.
5 japońskich roślin dobrze zakorzenionych w centralnej Rosji
Jak chronić sadzonki przed moimi ciekawymi kotami
Pomysł czerpania wody został szeroko wymyślony przez Chińczyków, a płaszcze przeciwdeszczowe wykon
Słodka i seksowna Dani Jensen
Zadowalanie głodnej brunetki
Starsza kobieta grzmocona we wszystkie dziurki

Report Page