UNIVERSITY OF IOWA CREATIVE WRITING SYLLABUS

UNIVERSITY OF IOWA CREATIVE WRITING SYLLABUS

Angie Davidson


Madras university english question paper with answer (Chemung) since there are 20 million cans of paint and the total price is $493 to find the price of each can of paint we would find how many 29s there are in that total price so this is a division problem let's divide 29 goes into 49 one time one times 29 is 29 and then I subtract remember difference of 20 bring down the three now how many 29 in 203 let's estimate this as 30 how many 30s are there in 203 7 times 3 is 21 a little bit more but since I'm rounding up let's try 7 7 times 9 is 63 write down the 3 carry the 6 7 times 2 is 14 14 plus 6 is 20 no remainder the price of each can of paint costs 17 dollars then and how can you check multiply 17 times 29 and you should have that total price of 493 dollars Finger Lakes Community College. https://PaperHelp.space