Smlsl si na přitažlivé holce

🛑 VŠECHNY INFORMACE KLIKNĚTE ZDE 👈🏻👈🏻👈🏻

Spojené státy se musely sklonit před zbytkem světa. Netradiční pohled, nejen v golfu. V něm ale naprosto nečekaný. Nejstarší golfový major turnaj přinesl naprostý triumf Evropanů a ostatních neameričanů, Tiger Woods a spol. dostali tvrdou lekci.
Pořadí světové žebříčku: 1. Tiger Woods, 2. Phil Mickelson (oba USA), 3. Lee Westwood (Ang.), 4. Steve Stricker, 5. Jim Furyk (oba USA).
Pořadí British Open 2010: 1. Louis Oosthuizen (JAR), 2. Lee Westwood (Ang.), 3. Rory McIlroy (Sev. Irs.), Henrik Stenson (Švéd.) a Paul Casey (Ang.).
Je to celé senzační. Od nečekaného vítězství sedmadvacetiletého Jihoafričana, který si kvůli své značné mezeře mezi předními zuby vysloužil přezdívku Shrek, až po naprostý propad favorizovaných Američanů.
Ti zvítězili na jedenácti z posledních šestnácti Open, z posledních čtyř ale slavil pouze v minulém roce Stewart Cink. Vždy byli ale alespoň na špici, letos to bylo fiasko. Mezi nejlepší dvaadvacítkou jich bylo jen sedm. Woods dělený 23., Mickelson ještě mnohem horší.
"Je to trošku překvapení, ale je to skvělé. Evropané se stále zlepšují. Američané naopak v posledních letech hodně spoléhali na Woodse s Mickelsonem, a když se jim nedaří, může se něco podobného stát," všiml si švédský hráč Robert Karlsson.
Ten byl členem evropského rydercupového týmu před dvěma lety. Tehdy Američané porazili Evropu celkem s přehledem, letos to ale nebudou mít vůbec lehké. Především Angličané jsou v top formě, daří se však i dalším.
"Lee Westwood málem vyhrál Masters, Justin Rose slavil v posledním měsíci dvě vítězství na americké PGA... Znovu jsme ve hře," pochvaluje si letošní evropský kapitán v Ryder Cupu pro Guardian Colin Montgomerie.
Nejsou to ale pouze Britové a Evropané, kdo jde výkonnostně nahoru. Na Open byl dělený sedmý Němec Kaymer, světová dvanáctka. A pak jsou tu Jihoafričané. Na úroveň "Woods a lepší" se na přetěžkém hřišti v St. Andrews dostali kromě Oosthuizena ještě Retief Goosen (6.), Charl Schwartzel (dělený 14.) a Trevor Immelman (dělený 23.).
Američané se k tomu ale stavějí se svým typickým sebevědomím, třeba vítěz US Open z minulého roku a na British Open celkové dělený osmačtyřicátý Lucas Glover: "Myslím si, že dva nejlepší hráči na světě jsou Američané a to je docela dobré." Zatím ano.
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.
Golfista Tiger Woods utrpěl při úterní těžké autonehodě otevřené zlomeniny pravé nohy a po náročné operaci se zotavuje v losangeleské nemocnici Harbor-UCLA... více
Jeden z nejúspěšnějších golfistů všech dob Tiger Woods si před Vánoci poprvé zahraje s jedenáctiletým synem Charliem oficiální turnaj. Účast na akci dvojic PNC... více
Druhý turnaj golfové PGA Tour po koronavirové pauze vyhrál v Hilton Head Američan Webb Simpson. RBC Heritage ovládl s rekordním skóre -22 a sedmé trofeje z... více
Charitativní golfovou exhibici amerických sportovních hvězd vyhráli bývalý první hráč světa Tiger Woods s Peytonem Manningem. Na Floridě porazili dalšího... více
Víte, jak funguje prodej limitovaných tenisek? Proč nakupovat tenisky jako investici? Jak při nákupu nenaletět? Jaké trendy sneakers letí v létě a jaké se budou nosit na podzim?... více
© 2006 EMPRESA MEDIA, a.s. Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek bez písemného souhlasu vedení internetové redakce časopisu Týden je zakázáno. Kompletní pravidla využívání obsahu najdete ZDE . Tento server využívá agenturní zpravodajství České tiskové kanceláře (ČTK). Publikování či další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je zakázáno bez písemného souhlasu ze strany ČTK.
Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese internet@tyden.cz . V případě technických problémů pište na adresu webmaster@tyden.cz . Server hosting zajišťuje VSHosting s.r.o.
2006-2022 © Created by Sabre s.r.o.

My a naši partneři zpracováváme údaje následujícím způsobem:
Personalizovaná reklama a obsah, měření reklamy a obsahu, poznatky o okruzích publika a vývoj produktů , Technický provoz stránek , Ukládání a/nebo přístup k informacím v zařízení , Zpracování údajů vydavateli a dalšími partnery
Podrobné nastavení Rozumím a přijímám
Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.

Vítězem Giant ligy 2012 se po šestileté nadvládě Jiřího Nesvedy stal Martin Boubal (uprostřed). Nesveda (vpravo) skončil až třetí a stříbro bral Tomáš Okrouhlický (vlevo)

Práva subjektů údajů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s. všechna práva vyhrazena.
Publikování, šíření nebo jakékoliv jiné užití obsahu pro jiné než osobní účely uživatele, je bez písemného souhlasu VLTAVA LABE MEDIA a.s. zakázáno. Toto ustanovení platí také pro RSS kanály a jejich obsah.

Plzeň – Cyklista Tomáš Okrouhlický je na sklonku sezony v obdivuhodné formě.
Minulý pátek sedmadvacetiletý sparťan vyhrál mezinárodním kritérium v centru Rokycan, kde ve spurtu porazil olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. K tomu s týmovým kolegou Jiřím Nesvedou vybojoval stříbro v mistrovské časovce dvojic a naposledy ovládl i odvetu za Giant ligu.
Letošní už jedenáctý ročník celoročního seriálu kritérií definitivně uzavřela Velká cena Plzeňského deníku na okruhu v areálu Rapid.
Do odvety se pustili už známí premianti série – vítěz Martin Boubal z německé formace Ratisbona, který po šestileté nadvládě sesadil z ligového trůnu Nesvedu, i nakonec stříbrný Okrouhlický. Ale do Plzně dorazili i další kvalitní borci, závodníci pražské Dukly či světový šampion do 23 let Ondřej Cink.
Souboj dlouho režíroval aktivní Okrouhlický, ale po polovině závodu začal z jeho náskoku ukrajovat Milan Kadlec z Dukly.
Útokem se do boje o finanční prémie poté přihlásili Cink s Vojtěchem Hačeckým. Dvojice odskočila z pelotonu, v každém kole si dělila body, a i když byli uprchlíci v nájezdu do posledního okruhu dostiženi, stačilo to Hačeckému a Cinkovi v pořadí na třetí a čtvrté místo.
Druhý skončil Kadlec, který ovládl závěrečný spurt, ale na Okrouhlického v čele pořadí to nestačilo. Závodu žen dominovala Tereza Trefná.
VC Plzeňského deníku (55 km, čas vítěze: 1:09:01 hod.): 1. Okrouhlický (AC Sparta) 29 b., 2. Kadlec 24, 3. V. Hačecký 24 (oba Dukla Praha), 4. Cink (Merida) 18, … 7. Boubal (Ratisbona) 4, 10. Nesveda (AC Sparta) 4. Rock Point prestige (soutěž aktivity): 1. Okrouhlický (AC Sparta). Powerade Cup juniorů: 1. Vakoč, 2. Vogeltanz (oba Dukla Praha), 3. Ryba (Author team Stupno). Sýkora sportswear Cup žen: 1. Trefná (Alltraining Lawi) 2 b., 2. Kolářová (Author Team Stupno), 3. Kučerová (Velosport Domažlice). NaCesty.cz Cup (jezdci nad 40 let): 1. Janda (Studiopohody.cz) 1 b., 2. Rubáš (AC Sparta) 1, 3. Kachlíř (Focus).

Kontakt

Děčín – Druholigoví hokejisté HC Děčín včera večer odehráli na vlastním ledě další mistrovské utkání, ve kterém hostili sokolovský Baník.
První část se domácím vůbec nepovedla a spíše ji prospali. Ujali se sice brzy po chybě sokolovské obrany vedení díky Oliveriusovi, ovšem poté třikrát inkasovali. Ještě, že v poslední minutě využil přesilovku 4 na 3 Štverák. Do druhé části nastoupili domácí jakoby měli v kabině transfuzní stanici. V žilách jim kolovala úplně jiná krev než v úvodním dějství, začali skvěle bruslit, napadali a Baník najednou nevěděl co hrát. Brzy také otočili dvěma slepenými góly Kůse a Valka vývoj ve svůj prospěch. Pak se zase hra trochu vyrovnala a možnosti měl i Sokolov, děčínskou svatyni však hájil jistý Zikmund. Na začátku poslední dvacetiminutovky přidal Valko svůj druhý, celkově už pátý gól domácích a bylo hotovo. Hostům pak nepomohla ani závěrečné power play.
Branky: 2. Oliverius, 20. Štverák, 26.Kůs, 27. a 44. Valko – 5. Kukla, 16. Mudra, 17. Hauer. Vyloučení 5:8, využití 2:1, sudí Wutherle.
HC Děčín: Zikmund – Jaroměřský, Sádovský – Loučka, Mazanec – Marek, Zákoutský – Tomeček, Štverák, Zúbek – Filipovský, Oliverius, Valko – Fiala, Kos, Luka.

Kontakt

Trutnovsko - Tři okresní derby naservírovalo divákům pod Krkonošemi páté kolo 1. B třídy. Dařilo se v nich hostům. Rudník si vyšlápl na Horní Staré Město, když zvítězil 5:0.
Vyloupit stadion soupeře se podařilo také Janským Lázním v Mostku. Čest domácích týmů jakž takž zachraňovala Úpice, která remizovala s Mladými Buky. V 1. A třídě poprvé v sezoně nebodovali hráči Vrchlabí. Trutnovská rezerva naopak utrpěla další prohru.
Ačkoliv trutnovští mladíci v sobotu dopoledne podali letošní nejlepší výkon, na body to opět nestačilo. Prohrávali už od 3. minuty, kdy gólmana Kamitze nachytala v nedbalkách dalekonosná střela. Když ve 20 minutě zaspala domácí obrana podruhé, bylo to už 0:2. A aby to nebylo vše, o pět minut později Chlumečtí vedli už o tři branky. Až teprve po tomto K.O. se domácí probrali a začali si vytvářet šance. Z šesti stoprocentních se ujala až Jakoubkova střela ve 37. minutě. I po změně stran měli otěže utkání v rukou domácí fotbalisté. Vázla jim však finální přihrávka nebo své příležitosti laxně zakončovali.
Domácí do soboty nepoznali, co je to v nové sezoně vítězství. Hosté zase, jaké je to odehrát zápas a na jeho konci nemít žádné body. Vrchlabští fotbalisté cestovali na půdu Libčan jako favorit. Od začátku utkání však působili velmi zakřiknutě, přičemž nemohli přijít na jméno rozhodcovské trojici z Pardubicka. Oba góly hosté inkasovali už v prvním poločase. Oba je vstřelil libčanský útočník Bína. Nejprve se radoval ve 22. minutě po rohovém kopu a následné skrumáži a o pět minut později po střílené přihrávce mířil do šibenice Šulcovy branky. Vrchlabští se do zápasu mohli vrátit v 55. minutě. To by však gól Sommera sudí nesměli vidět jako ofsajdový.
Ani pátý podzimní pokus, jak tým trenéra Hanuše obrat o body, soupeřům z 1.B třídy nevyšel. Tentokrát neuspěl Mostek. Lebedova družina v sobotu promrhala první poločas, ve kterém si lepší hosté vypracovali dvoubrankový náskok. V 19. minutě skóroval Kult a pět minut po něm se z trestného kopu trefil Kuric. Po přestávce to byli hráči Mostku, kteří se dostávali do brankových příležitostí. Velké šance však neproměnili Bogáň, Brádle a Besšapošnikov. Domácí poprvé v sezoně vyšli střelecky naprázdno. Kontrolovat závěr utkání lídrovi usnadnilo vyloučení Vočky.
Pořádnou lekci z produktivity dostali fotbalisté Horního Starého Města od okresního rivala z Rudníku. V utkání totiž zahazovali jednu šanci za druhou, třikrát v prvním poločase jejich střelu zastavila branková konstrukce… Hosté poctivě bránili a vyráželi do smrtících brejků. Poprvé udeřili v 10. minutě po výkopu brankáře Rodra. V 16. minutě zaváhal domácí gólman Strasser v souboji s Gregorem a hosté vedli už 2:0. Ve 43. minutě fauloval „červeně“ Duch a před domácími byl poločas v oslabení. Po dalších trefách Gregora a M. Zemana svítil na tabuli stav 0:5 už v 66. minutě.
Vyrovnané utkání, ve kterém diváci moc gólových šancí neviděli, otevřel ve 44. minutě domácí kapitán Kulhánek gólem z penalty po faulu brankáře na pronikajícího Picha – 1:0. Druhý poločas začali náporem hosté a výsledkem toho bylo vyrovnání v 53. minutě po střele Mikolajczika, které předcházel velký závar před brankou domácích. O několik minut později se opět nechal vyloučit domácí Černý po střetu s Mikolajczykem, čímž začala půlhodinová přesilovka hostů, kterou ovšem nedokázali využít.