Пречиста Богородиця захистила православних

Пречиста Богородиця захистила православних


350 років тому, влітку 1675 року під час Збаразької війни з турками, полки, що складалися з татар, через Вишнівець підступили до Почаївської обителі, обступивши її з трьох сторін. Слабка монастирська огорожа, як і кілька кам’яних будівель обителі, не представляла ніякого захисту для братії.Ігумен монастиря Іосиф Добромирський переконав віруючих звернутися до небесних захисників: Пресвятої Богородиці й преподобному Іову Почаївському. Ченці та миряни ретельно молилися, припадаючи до чудотворного образу Божої Матері й до раки з мощами преподобного Іова.

Вранці 23 липня, зі сходом сонця, татари тримали останню нараду про штурм обителі. Ігумен же велів співати акафіст Божої Матері. З першими словами «Взбранной Воєводі» над обителлю раптово з’явилася Сама Пречиста Богородиця, з небесними ангелами, що тримали оголені мечі. Преподобний Іов знаходився біля Божої Матері, кланяючись Їй і молячись про захист обителі.

Татари прийняли небесне воїнство за примару, в сум’ятті стали стріляти в Пресвяту Богородицю і преподобного Іова, але стріли поверталися і ранили тих, хто їх пускав. Жах охопив нападників. У панічній втечі, не розбираючи своїх, вони вбивали один одного. Захисники монастиря кинулися в погоню і захопили багатьох у полон. Деякі полонені згодом прийняли православну віру і залишилися в обителі назавжди.

Джерело:

https://rivne.church.ua/sviati-dnia/5-serpnya-pochayivskoyi-ikony-bozhoyi-materi-3/


Фото зі свята:

http://www.pravoslavie.ks.ua/news/view/4973


Прошу молитв за грішного раба Божого Олександра

Report Page