Основи здоров'я, 6 клас

Основи здоров'я, 6 клас

Оксана Гуменюк

Тема: підсумковий урок

Мета: узагальнити знання, уміння і навички, набуті в процесі вивчення курсу «Основи здоров’я»; розвивати пильність, швидкість реакції, уміння спілкуватися; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕHT

Релаксація «Я господар своєї впевненості»

Під спокійну музику https://www.youtube.com/watch?v=nzZsokT7VdE промовте про себе слова:

- Я відчуваю повагу до себе! Мені хочеться завжди мінятися і вчитися, рости й удосконалюватися! Мені хочеться досягти мети!

А тому, я поважаю й люблю себе. Я - найцінніше, що у мене є! Не буде мене - не буде нічого! Усвідомлюючи це, я роблю ще один крок до своєї впевненості.

ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

— Сьогодні в нас урочистий день. Ми звітуємо перед собою, друзями, як навчилися берегти і зміцнювати своє здоров'я. Попереду літні канікули. Чи потрібні вам здобуті знання надалі?

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТЕМИ

1. Інтерактивна бесіда

·    Що означає словосполучення «життєві навички»?

·    Які асоціації воно у вас викликає?

·    Пояснити вислів «Життя прожити — не поле перейти». 

Вправа «Діамант життєвих навичок»

Перед вами на окремих картках написані життєві навички, які ви розвивали упродовж навчального року. Розкладіть самостійно карти у формі діаманту, розташуйте картки з найважливішими життєвими навичками зверху. Запишіть їх і замалюйте діамант в зошиті.

Установка. Створи свій діамант життєвих навичок і продовжуй розвивати їх не тільки на уроках, а й у повсякденному житті.

РУХАНКА: виконуйте ці вправи щодня, щоб стати сильнішими https://youtu.be/o8uTdn_zkok

2. Робота в групах

2.1. Вправа «Знайди вихід»

Кожний із вас спробуйте змоделювати конфліктну ситуацію, запишіть її в зошитах. Разом спробуємо знайти вихід із цієї ситуації та обговорити різні варіанти розв'язання.

2.2. Гра «Хто швидше?» У вас є можливість самостійно підготуватись до брейн-рингу.

Учитель ставить запитання групам. Відповідає та група, яка першою підняла руку.

·    Розшифрувати формулу здорового способу життя «Зберігати, розвивати, відновлювати».

·     Назвати види ризику.

·     Назвати небезпеки природного середовища.

·     Навіщо потрібно розв'язувати екологічні питання?

·     До чого призводить неправильне харчування?

·     Які чинники впливають на вибір їжі?

·     Який ризик має хлорування питної води?

·     Про що може розповісти упаковка товару?

·     Що може статися, якщо самостійно видавлювати прищі та видаляти гнійники на шкірі?

·    Що є причиною карієсу?

·    Які потреби важливі для вас?

·    Що таке адекватна самооцінка?

·    Які речовини викликають хімічну залежність?

·    Як передається ВІЛ? •

·    Як можна за жестами, мімікою, виразом обличчя визначити манеру спілкування?

·    Від чого залежить уміння спілкуватися?

·    Що таке конфлікт?

·    Що таке конфліктоген?

·    Що таке чадний газ?

·    Чому не можна відчиняти вікна та двері одночасно в разі пожежі в приміщенні?

·    Як загасити одяг на людині?

·    Із якого віку можна їздити велосипедами по вулицях і дорогах?

2.3. Пантоміма «Відгадай небезпеку»

Групи показують небезпечні ситуації або стихійні лиха. Інші відгадують, яку ситуацію представлено.

3.      Оздоровлювальна вправа від кожного.

Спробуйте придумати свою особливу оздоровлювальну вправу, яка допоможе зберегти та зміцнити здоров'я, яка стануть у пригоді під час літніх канікул.

А зараз охоронці здоров'я проведуть тебе своїми маршрутами здоров'я. Запам'ятай їх та дотримуйся цих корисних порад!

Здоровий спосіб життя - запорука щасливого і благополучного життя!

4.     Створення плаката (колажу) «Літній відпочинок». Намалюйте свій власний плакат та покажіть на ньому важливість і необхідність цього відпочинку.

Наприклад:

·       Не можна купатися без дорослих.

·       Не к,купайтеся в невідомих місцях.

·       Не запливайте далеко від берега.

·       Не купайтеся відразу після вживання їжі.

·       Не перебувайте довго на сонці.

·       Не купайтеся за температури, нижчої від +18 °С.

·       Не стрибайте з обривів, дерев, мостів.

·       Не купайтеся у водоймах із сильною течією.

·       Не пийте воду з водойми.

·       Дотримуйте правил гігієни.

·       Робіть ранкову зарядку щодня тощо.

Висновок. Пам'ятайте! Дотримуючи правил безпеки та здорового способу життя, ви зберігаєте, зміцнюєте своє здоров'я і життя!

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Вправа "Скринька побажань на літо"

Вправа "Я візьму із собою в човен життя..."

Пам'ятаємо про правила безпеки: https://www.youtube.com/watch?v=crIwBVVg2WE

І, звичайно, прийміть побажання від мене. Вірю і надіюсь, що ми побачимось у новому навчальному році і нам буде про що розповісти один одному:

Бажаю по можливості гарно відпочити, розслабитися, ввібрати багато сонця і гарного літнього настрою. Набирайтеся сил, отримуйте позитивні емоції, зміцнюйте здоров’я, розважайтеся та отримуйте масу чудових вражень.

Побачимося в наступному навчальному році!

Віримо і знаємо, що все буде УКРАЇНА!

Гарних всім канікул та швидкої нам всім перемоги!

До зустрічі!

Report Page