Основи здоров'я, 6 клас

Основи здоров'я, 6 клас

Оксана ГУМЕНЮК

Тема: ти — велосипедист

Мета: ознайомити учнів із важливими елементами конструкції велосипеда, перевагами і недоліками цього виду транспорту; розвивати увагу та швидкість реакції; виховувати відповідне ставлення до обов’язків велосипедиста.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

Подивіться відео "Як винайшли велосипед" за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=76ZIeeLHwfc

ІІ. Актуалізація опорних знань

Вправа «Мозковий штурм»

– Хто вміє кататися на велосипеді?

– У кого з вас є велосипед? Як часто ви на ньому їздите?

– Чи знаєте ви правили експлуатації велосипеда?

– Назвіть переваги і недоліки велосипеда.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Запитання для обговорення:

1. Де найкраще купувати велосипед?

2. Що треба зробити, перш ніж сісти за кермо велосипеда?


РУХАНКА. Виконайте руханку задля свого здоров'я та підключайте своїх рідних. Фізкультура/руханка з Юрієм Ткачем - YouTube


ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах

• Об’єднання у 2 групи (дівчата і хлопці).

Хлопці розповідають про елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху.

Дівчата готують розповідь про одяг для велосипедистів.

Презентації груп, обговорення.

Тести для велосипедистів "Щоб стати вправним велосипедистом".

• Тести на увагу та швидкість реакції (підручник, с. 172).

Велосипедист повинен розвивати увагу, швидку реакцію. Перевірте себе на наведених нижче тестах.  

Тест на увагу №1. Якомога швидше знайди очима в цій таблиці числа у порядку від 1 до 25 . Людині з хорошою увагою знадобиться на цю вправу не більш як 30 секунд. 

Тест на увагу №2. Цей тест виконай інакше. Спочатку знайди чорну одиницю, потім червону, далі чорну двійку і червону двійку і так далі. Впораєшся за 4 секунди — у тебе хороша увага, якщо більш, як за 50 секунд — і її необхідно тренувати.

РУХАНКА: вправа «Велосипед і велосипедист»

Вдома разом зі своїми родичами спробуйте зробити цю руханку.

• Учасники об’єднуються в пари і стають одне за одним.

• Перший з них — велосипед, другий — велосипедист. Він кладе руки на

плечі першого учня.

• «Велосипед» заплющує очі і прислухається до сигналів «велосипедиста»:

1. Натискати обома великими пальцями на хребет означає рухатися

вперед (якщо водій посилює тиск — їхати швидше).

2. Натискати на ліве плече — лівий поворот (що сильніше натискати, то крутіший поворот).

3. Натискати на праве плече — правий поворот.

4. Забрати руки — натиснути на гальма.

• Учасники хвилинку тренуються, а відтак починають рухатися. Завдання «велосипедиста» – акуратно управляти «велосипедом» і стежити за іншими велосипедистами, щоб уникнути зіткнення.

• За якийсь час партнери міняються ролями.


V. Закріплення знань учнів

1.Графічний диктант

Учні відповідають на запитання – твердження. Використовуючи розділові знаки: «+»(якщо відповідь «так») і «-»(якщо – «ні»).

Запитання-твердження

1) Велосипед краще купувати « з рук», а не в спортивному магазині.

2) Розмір велосипеда визначають за відстанню від центра каретки до верхнього краю підсідельної труби.

3) Усі вузли змащують технічним вазеліном, крім тріскачки.

4) Висота сідла не має ніякого значення.

5) Сідло закріплюють на рамі.

6) Шини обов’язково треба помпувати.

7) Кермо має бути жорстко закріплене.

8) Можна спокійно кататися на велосипеді без гальм.

9) Велосипед обов’язково повинен мати дзвінок.

10)Одяг велосипедиста не має значення.

VІ. Домашнє завдання.

1. Опрацювати § 30.

Підсумки

Велосипед — легкий, маневрений, відносно дешевий та екологічний вид транспорту.

Найкраще купувати велосипед у магазині. Обирай той, що підходить тобі за розміром та оснащений усіма необхідними елементами (гальмами, світловідбивачами тощо).

Велосипедисту необхідно розвивати увагу і мати швидку реакцію.

Дітям до 14 років їздити на велосипедах дорогою заборонено.

Крадіжки велосипедів — поширений злочин. Не дозволяй кататися на своєму велосипеді незнайомим або малознайомим людям.

Залишаючи велосипед без нагляду, прикріпи його до дерева або огорожі спеціальним замком.


Report Page