Основи здоров'я, 5-Б клас

Основи здоров'я, 5-Б клас

Оксана ГУМЕНЮК

Тема: відпочинок на природі

Мета: застерегти дітей від необережної поведінки під час відпочинку на пляжі, купанні у водоймах. Виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

«Мої плани на канікули». Діти розповідають, яким вони бачать відпочинок влітку.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Зверніть увагу на те, що більшість дітей пов'язують свій відпочинок з водоймами (морем, річкою, ставком).

Наголошую!

Кожен четвертий потерпілий на воді — це хлопець або дівчина віком до 16 років!

ІV. Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником:

«Як обрати безпечний пляж?»

Назви ознаки:

а) безпечного і б) небезпечного пляжу:

1) знак «Купатися заборонено»;

2) розлитий бензин, бите скло, інше побутове сміття;

3) тваринницька ферма, вигін для випасання худоби;

4) чистий берег (пісок, галька);

5) корчі у воді;

6) рятувальна служба, буйки, що обмежують акваторію для купання;

7) береги, укріплені бетонними плитами;

8) міст, причал, інші гідротехнічні споруди;

9) обривистий берег, стрімка течія;

10) замулене дно, зарості очерету.

Розглянь мал. 95. Які з цих місць не підходять для купання? Чому? Які ще ознаки безпечного і небезпечного пляжу можеш назвати? Перевір себе на с. 174.

Прочитайте текст підручника на с.164 та підготуйте інформаційне повідомлення: «До уваги любителів засмаги»

Гра «Що взяти з собою на пляж?»

Учні по черзі називають по одній речі, які варто взяти на пляж.

РУХАНКА. Виконайте із задоволенням руханку на власний вибір.

Робота в групах . Об'єднання у чотири групи.

Завдання групам: за допомогою підручника підготувати демонстрацію заданих тем:

група 1 — допомога тому, хто перегрівся на сонці;

група 2 — чотири «небезпечних «надто»;

група 3 — небезпечні ситуації на воді;

група 4 — допомога тому, хто тоне.

Презентації, обговорення.

V. Закріплення знань учнів

Закінчити речення:

«Сьогодні на уроці я дізнався …»

«Для мене було корисна інформація про …»

VІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати § 31


 

Report Page