Doležalova 1056, Praha 9, 198 00, IČ: 27871002, DIČ: CZ27871002

My a naši partneři zpracováváme údaje následujícím způsobem:
Personalizovaná reklama a obsah, měření reklamy a obsahu, poznatky o okruzích publika a vývoj produktů , Technický provoz stránek , Ukládání a/nebo přístup k informacím v zařízení , Zpracování údajů vydavateli a dalšími partnery
Podrobné nastavení Rozumím a přijímám
Přihlášení členové Deník Klubu čtou vše bez omezení.

Tomáš Sedláček, jenž v Teplicích měl jedinou pořádnou šanci fotbalistů Dynama, uniká Admiru Ljevakovičovi (v pozadí přihlíží Michal Doležal): Teplice – Č. Budějovice v I. lize 4:0.

Práva subjektů údajů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s. všechna práva vyhrazena.
Publikování, šíření nebo jakékoliv jiné užití obsahu pro jiné než osobní účely uživatele, je bez písemného souhlasu VLTAVA LABE MEDIA a.s. zakázáno. Toto ustanovení platí také pro RSS kanály a jejich obsah.

Teplice, České Budějovice - Trenér fotbalistů českobudějovického Dynama se zamýšlí nad příčinami debaklu svého mužstva v úvodním kole první ligy v Teplicích.
Ještě v pondělí ráno bylo na Střeleckém ostrově znát, že domácí fotbalisté pár hodin předtím dostali na úvod nového ročníku Gambrinus ligy v Teplicích pořádný výprask. Hráčská kabina byla nezvykle poklidná, na obvyklé vtípky nikdo zřejmě neměl chuť.

Všichni moc dobře věděli, že vstup do ligy se jim nepovedl, že premiéru v Teplicích pořádně zpackali.

Věděl to i trenér Jan Kmoch, pro něhož měl jeho první zápas v roli prvoligového kouče hodně hořkou příchuť. „Top by byla výhra, spokojeni bychom byli i s bodem. A kdyby nastal ten nejhorší případ a my prohráli, pak tedy se ctí,“ pravil před cestou do Teplic.

Jenže nastala ta úplně nejhorší varianta, o které Kmoch nahlas ani neuvažoval – žádná čestná porážka, nýbrž pořádný debakl. Že bych ani oka nezamhouřil, to ne, špatně se mi ale spalo,“ přiznal se a dodal, že jak výsledek, tak i výkon jeho mužstva pro něho byl velkým zklamáním.

„Někteří hráči zřejmě nebyli dostatečně koncentrovaní, hlavně jsme se ale v první půli dopouštěli tragických chyb,“ zdůraznil. „Teplice sice hrály výborně, nicméně my jim ty góly vlastně sami darovali.“

Už na pozápasové tiskovce uvedl, že dle jeho soudu góly padaly po hrubých chybách jeho mužstva. „Nechci se však unáhlit, ještě si vše prohlédnu na videu,“ dodal.

Což včera ráno učinili a zjistil, že jeho prvotní názor byl správný. „Vůbec nám nefungovala zóna při rohových kopech,“ zmínil spoustu zmatků před brankou jeho týmu. „Co jsme předvedli při standardních situacích soupeře, se už prostě nesmí opakovat,“ zdůraznil s tím, že mužstvo od základů změní systém bránění.

Svůj den v Teplicích neměl ani brankář Pavel Kučera, ve většině zápasů v minulé sezona velká opora svého týmu. „To je sice pravda, den určitě neměl, i jeho výkon ale ovlivnilo, jak špatně jsme se do zápasu odrazili,“ zmínil brzký gól, který jeho tým inkasoval.

„My ten gól dostali hned ve 4. minutě, navíc po obrovské hrubce stopera. Druhý gól po vysokém centru z rohu, který mohl brankář řešit. Místo toho se ale Kučera srazil s Horejšem a nekrytý hráč pohodlně míč dorazil. Při třetím gólu zóna jen přihlížela, jak dva hráči soupeře agresivně nabíhají do gólmana, kterého úplně zametli. Čtvrtému gólu předcházel centr, který Kučera s námahou vyrazil, to bych mu ani nevyčítal, ale naši čtyři hráči jen koukali, jak jeden teplický hráč v pohodě doráží míč do brány. Prostě neskutečné chyby, jaké se hned tak nevidí,“ lomil trenér Dynama jen bezmocně rukama.

Více, než se možná čekalo, v Teplicích hostům na stoperu chyběl zraněný Hunal. „Na Rieglovi byl znát dlouhý herní výpadek,“ připomněl trenér Dynama. „Hunal je náš klíčový bek, jeho kvalita i jeho zkušenosti nám tudíž samozřejmě chyběly,“ uznal.

Nešetřil ani další hráče svého mužstva. „Kučera nebyl obvyklou jistotou, krajní beci pod tlakem vlastně jen odkopávali míče. Záložníci se pořádně nedostali do hry, útočníci nepodrželi míč,“ nebral si žádné servítky.

Není ale divu, českobudějovickým fotbalistům vstup do nové sezony vůbec nevyšel a už do přestávky, kdy Teplice vedly 3:0, bylo o zápase prakticky rozhodnuto.

Druhou půli, kterou už mohli i fanoušci sledovat na internetu v přímém přenosu, se sice opticky hra trošku srovnala, jenže první kloudnou šanci měl až čtvrt hodiny před koncem zápasu Sedláček, Belice v bráně Teplic však nepřelstil. Ta první větší šance navíc byla i šancí poslední…

To Tepličtí, ač už za stavu 4:0 zákonitě už ve svém úsilí polevili, měli další tři tutovky: v 50. minutě Rosovu hlavičku z prázdné brány hlavou odvrátil Kovařík, v 54. minutě Mareš trefil tyč Kučerovy branky a v 90. minutě po Vachouškově uličce Mareš sám před Kučerou pálil vedle.

Včera dopoledne se v kabině áčka mihli i mladíci Tischler a Novák, žádné revoluční zásahy do hráčského kádru ale trenéři po teplickém debaklu nechystají. „Na pozápasové tréninky, kdy mohou hráči cítit větší únavu, a proto mají speciální regenerační přípravu, si vybírám hráče z juniorky a zkouším si je. Mají možnost si s námi tudíž zatrénovat,“ vysvětloval Jan Kmoch.

Porážka 0:4 je sice nepříjemná, nicméně liga teprve začíná a fotbalový život jde dál. „Je na nás, abychom dokázali hráče pořádně připravit na další utkání. A hlavně z těch chyb, kterých jsme se v Teplicích dopustili, musíme vycházet. Musíme se z nich poučit,“ zdůraznil kouč Dynama.

V neděli se fotbalisté Dynama poprvé představí v domácím prostředí, od 17.00 hostí na Střeleckém ostrově prvoligového nováčka Bohemians Praha. „Teplice v plné nahotě odhalily naše nedostatky, tím spíš teď musíme dokázat, že fotbal hrát dovedeme,“ shrnul trenér Jan Kmoch.