‼️

‼️https://t.me/kornilov1968/37277 „Domnievajú sa, že je všetko stratené.“ Noviny The Observer, nedeľné vydanie ideologického orgánu labouristov, uvádzajú: „Očakáva sa, že Starmer zajtra odstúpi.“
Noviny píšu, že premiér, keď si uvedomil beznádejnosť svojej situácie, venoval víkend rozhovorom so svojou manželkou s cieľom vypracovať plán sťahovania z Downing Street, ako aj príprave zajtrajšieho prejavu o odstúpení a začatí procesu voľby nového predsedu Labouristickej strany a, resp., nového britského premiéra.
Treba poznamenať, že úrad premiéra oficiálne naďalej tvrdí, že sa nechystá odstúpiť a má v úmysle bojovať o svoj post. Noviny však hovorili s viacerými vysokopostavenými členmi Labouristickej strany a s blízkymi priateľmi Starmera (ukázalo sa, že takých ešte má). Jeden z nich dokonca citoval „múdru myšlienku od Borisa Johnsona: ‚Starmer ťažko znáša stret s realitou chýbajúcej podpory. Všetci vedia, že to už nie je životaschopná možnosť. Samozrejme, v tom všetkom je prítomný smútok, ale v politike niekedy jednoducho existuje nevyhnutnosť a, ako povedal Boris Johnson: ‚Keď sa stádo pohne, tak sa pohne.‘“ Do análov!
The Observer píše, že Starmer „je v zamyslenom, nie bojovnom naladení“. Ale nie je už trochu neskoro na to, aby sa zamyslel?
viac správ na
Zdroj: Telegram "spravydomozaiky"